مد و زیبایی

  • ۰
  • ۰انجام پایان نامه مدیریت

مصاحبه استخدامی باید ها ، نمی بایست ها

مصاحبه استخدامی فرایندی است که در آن کارفرما کار به انتخاب و جذب قوت کار مورد نظر می نماید فرایند جذب قوت کار شاید چند وهله داشته باشد که یکی از مهمترین آنها مصاحبه استخدامی است . اگر قرار مصاحبه استخدامی دارید خوب است را آماده بکنید تا بتوانید موقعیت شغلی مورد نظر خود را انتخاب بکنید . در زیر به چند نکته جهت اینکه مصاحبه استخدامی موفق ی داشته باشید اشاره میکنیم.

نکاتی جهت خوب یت در جلسه مصاحبه استخدامی

در مورد کمپانی تحقیق بکنید

بهتر است قبل از اینکه رزومه را جهت شرکـت مورد نظر ارسال نمایید ( و قرار جلسه مصاحبه بگذارید ) درمورد شرکـت تحقیقی انجام دهید ، برترین راه این است که نام کمپانی را در اینترنت جستجو بکنید همین طور به وب وبسایت آن شرکـت مراجعه نمایید ، این مسئله که شرکـت ی وب وبسایت خوب داشته باشد ، جزو نقاط قوت کمپانی محسوب میگردد
مروری بر اطلاعات بکنید
قبل از در جلسه مصاحبه، موارد ی را که می خواهید راجع به آن ها حرف بکنید ، یا ابه احتمال زیاد ل میدهید کارفرما در مورد آنها از شما سوال نماید را یک بار مرور بکنید .

ظاهر مرتب داشته باشید
به یاد داشته باشید که اولین ملاقات تاثیرگذار ترین ملاقات است سعی بکنید با ظاهری مرتب به جلسه مصاحبه بروید.

به جلسه مصاحبه دیر نرسید
اگر محل مصاحبه را بلد نیستید ، بهتر است کمی زودتر حرکت بکنید در شهرهای بزرگ باید مساله ترافیک را در نظر بگیرید . به هر حال دیر رسیدن از دید کارفرما امتیاز بد محسوب می شود . چنانچه جهت شما مشکلی پیش آمد و نمیتوانستید به مصاحبه برسید ، یا اینکه از مصاحبه منصرف شدید خوبتر است زودتر با کارفرما ارتباط بگیرید او را مطلع نمایید.

با اخلاق باشید
یکی از پارامتر های زیاد با اهمیت زیاد جهت کارفرما ، داشتن اخلاق است . این را باید بدانید که در نکات پیشرفته و تخصصی را شما به مرور میتوانید در محیط کار کسب بکنید . ولی اخلاقیات را بایستی از اول سرلوحه کار قرار دهید.
در زیر به چند نکته با اهمیت در زمان مصاحبه حضوری اشاره می شود :
در زمان مصاحبه در مورد کمپانی قبلی خود بدگوئی نکنید
یک ایمیل مناسب جهت درست نمایید ( ترکیبی از نام و فامیل شما ) تا در صورتیکه نیاز بود ایمیل خود را در فرم استخـدام وارد بکنید . نوشتن پست الکترونیکی های نامتعارف ( مانند پست الکترونیکی های چت روم های یاهو غیره ) به کلاس کاری شما لطمه میزند.
قبل از مصاحبه موبایل را خاموش بکنید در مصاحبه از جویدن آدامس خودداری بکنید .

مسابقه اطلاعات نگذارید !
با فرد مصاحبه کننده مسابقه معلومات نگذارید در صورتیکه دانش شما از مصاحبه کننده بیشتر است این مسئله را نبایستی به روی او بیاورید.

غلو نکنید
تعریف از خود یا بزرگ نمایی کارهایی که انجام داده اید کار صحیحی نیست همچنین اگر درمورد تخصصی که مصاحبه گر از شما درباره آن پرسش کرد اطلاعات کافی ندارید خوب است صادقانه این مسئله را بگویید ، ولی این را عنوان بکنید که آماده یاد گیری موارد هستید.

به سوالات صادقانه جواب بدهید
کارفرما نهایتا بر اساس موارد ی که از متقاضیان کار میپرسد کار به انتخاب از بین کارجویان می نماید ، پس با اهمیت زیاد است که موارد ی که مصاحبه گر از شما میپرسد را صادقانه جواب دهید به عنوان مثال اگر دانشجو هستید و یک روز در هفته به دانشگاه میروید این مسئله را بایستی با کارفرما در بین بگذارید . اینکه کارفرما بعد از استخدامی متوجه این مورد شود چهره بهتر ی ندارد.

آماده یادگیری باشید
این مسئله کاملا طبیعی است که شما تمام چیز را نمیدانید ! زمانی که وارد محیط کار نو ی میشوید موارد وجود دارد که جهت شما جدید میباشند پس خوب است که به کارفرما این اطمینان را بدهید که آماده یادگیری موارد هستید.

  • ۹۵/۰۴/۰۶
  • امید علومی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی